Jak wykończyć mieszkanie kupione w stanie deweloperskim

Kategoria: Blog

wykończenie mieszkania

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, należy pamiętać o tym, że podczas odbioru zastaniemy w mieszkaniu jedynie betonowe wylewki, raz pomalowane, zagipsowane ściany, parapety, okna oraz drzwi wejściowe. Innymi słowy droga od zakupu mieszkania do momentu wprowadzenia trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu tygodni, podczas których wykonywane są prace wykończeniowe. Jeśli przygotujemy projekt, zgromadzimy konieczne materiały i dopiero wtedy rozpoczniemy pracę, remont wykończeniowy powinien pójść sprawnie.

Od czego zacząć?

Zacząć należy jeszcze na etapie pierwszych rozmów z deweloperem. Wtedy ustalamy, co znajdzie się w naszym mieszkaniu. Możemy również zadecydować o ustawieniu ścian czy rozłożeniu pokoi. Dowiemy się również czy nowe mieszkanie w momencie odbioru będzie posiadało pełną instalację grzewczą. Kiedy mieszkanie będzie gotowe, należy dokładnie zaplanować wygląd poszczególnych pomieszczeń. Następnie należy zastanowić się, czy chcemy wprowadzić jakiekolwiek zmiany w układzie gniazdek, żyrandoli, miejsc wejść telewizyjnych. Po wprowadzeniu modyfikacji możemy pomalować ściany oraz zacząć montować podłogę.

Łazienka i kuchnia

Łazienki i kuchnie w stanie deweloperskim są odpowiednio przygotowane do rozpoczęcia prac wykończeniowych. Do tych pomieszczeń są doprowadzone wszystkie niezbędne media, rury i przewody elektryczne. Pierwszym etapem jest zakup i wyłożenie płytek, zarówno podłogowych, jak i ściennych. Następnie należy zamontować wszystkie urządzenia sanitarne, w łazience będzie to WC, wanna bądź prysznic oraz umywalka. Kuchnię oprócz sanitariatów i urządzeń AGD, musimy także wyposażyć w meble kuchenne. Warto zainwestować w meble robione na wymiar, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Po zakończeniu wszystkich prac można zamontować drzwi wewnętrzne do poszczególnych pokoi.