Wybór kolorów ścian i rodzaju podłóg do nowego mieszkania

Kategoria: Blog

dekorowanie wnętrz

Kiedy przeszliśmy już wszystkie kroki od wyboru inwestycji przez odbiór mieszkania, po jego wykończenie, przychodzi czas na aranżację wnętrza. Jeszcze w trakcie wykończeń musimy wybrać podłogę i kolor ścian. Te dwa elementy muszą być spójne nie tylko ze sobą, ale również z wymarzonym przez nas wystrojem wnętrza.

Podłoga z drewna czy panele?

Drewno jest materiałem ponadczasowym i naturalnym, który nadaje wnętrzu eleganckiego charakteru. Parkiet drewniany zapewnia bardzo dobrą izolacją termiczną – podłoga jest ciepła i oddycha. Ponadto charakteryzuje się również dobrą izolacją akustyczną. Tłumi hałasy, a również odgłos stukania podczas chodzenia. Ogromną zaletą podłogi drewnianej jest fakt, że nie ulega ona naładowaniom elektrostatycznym, a tym samym nie przyciąga kurzu i zanieczyszczeń. Odpowiednio pielęgnowana i konserwowana przetrwa w naszym nowym mieszkaniu długie lata. W przypadku zniszczenia istnieje możliwość jej renowacji. Tańszą alternatywą dla parkietu są panele laminowane. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów do ich produkcji, panele w wielu kwestiach dorównują właściwościom drewna. W sklepach znajdziemy różnorodność wzorów i kolorów paneli przez co łatwiej będzie dobrać je do charakteru wnętrza. Są one łatwe w montażu i odporne na ścieranie. Możemy być również pewni, że z czasem nie zmienią koloru, ani nie zaczną się wypaczać.

Kolorystyka nowego mieszkania

Kolor ścian jest niezwykle ważnym elementem w naszym nowym mieszkaniu. Od niego zależy, w jaki sposób urządzimy mieszkanie. Kolor ma również spory wpływ na nasze samopoczucie. Niektóre barwy mogą nas pobudzać, inne będą uspokajać i odprężać. Najmodniejszym i najbardziej praktycznym w aranżacji jest kolor biały. Sprawdza się on przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ powiększa je optycznie daje wrażenie przestronności. Biały kolor wpływa kojąco na nasze emocje i daje poczucie swobody. Innym bardzo popularnym kolorem jest beż, który należy do grupy łagodnych kolorów pastelowych. Jego popularność spowodowana jest zapewne faktem, że nie wpływa negatywnie na nasze samopoczucie, umożliwiając jednocześnie relaks, jak i skupienie. Decydując się na beż możemy wybierać pośród ciepłych, wpadających w brzoskwiniowe tonów, aż  po jego chłodne odcienie.