Wybór developera. Jakiej firmie warto zaufać?

Kategoria: Blog

Mortgage loan calculator

Poszukiwanie nowego mieszkania lub domu to zadanie z kategorii niełatwych. Ścieżka nabycia nieruchomości bywa wyboista i naznaczona wieloma pułapkami. Na szczęście można ją sobie ułatwić, korzystając z usług profesjonalnej firmy developerskiej. Dobrze wybrani specjaliści pomogą nam znaleźć ofertę, skrojoną na miarę potrzeb i oczekiwań. Aby jednak tak się stało, developer musi posiadać kilka podstawowych cech.

Wiarygodność finansowa

Zakup nieruchomości to nierzadko wydatek naszego życia. Powierzając developerowi pieniądze, liczymy na korzyść zwrotną w postaci wymarzonych czterech kątów. Zaufanie jakim obdarzamy daną firmę jest w takiej sytuacji absolutnie kluczowe. Musi mieć ono jednak solidne postawy. Developer powinien być podmiotem wiarygodnym finansowo – ze stabilnym kapitałem, pozwalającym na prowadzenie bieżącej działalności. W przeciwnym wypadku, możemy być świadkami przykrych sytuacji, takich jak upadek firmy developerskiej. Skutkuje to naturalnym wstrzymaniem inwestycji nieruchomościowej. Co z naszymi pieniędzmi? Musimy je odzyskiwać – nierzadko latami, podejmując wyczerpującą walkę sądową. To niezbyt przyjemna perspektywa, dlatego lepiej jej uniknąć.

Doświadczenie w branży

DOMBUD Development działa w branży developerskiej od kilkunastu lat, a dzieje przedsiębiorstwa budowlanego DOMBUD są naznaczone ponad siedmioma dekadami chlubnych tradycji. To nieoceniony dorobek, świadczący o wiarygodności firmy. Dlaczego warto o tym wspomnieć? Z jednej prostej przyczyny. Dobry developer powinien być marką rozpoznawalną na rynku, o nieposzlakowanej opinii i rzeczywistych osiągnięciach. Dzięki temu mamy świadomość, że powierzamy swoje interesy w ręce odpowiedzialnych osób, które zrobią wszystko aby nam pomóc – w trosce o nasze dobro oraz własną, tworzoną latami reputację.

Uczciwe podejście do obowiązków

Uczciwość to podstawa funkcjonowania każdego dobrego biznesu. Nie inaczej jest w branży developerskiej. Najlepsze firmy darzą szacunkiem swoich klientów, traktując ich na zasadach partnerskich. Dobry developer nie szuka zysku za wszelką cenę – każda propozycja sprzedaży domu czy mieszkania jest przez niego prezentowana jasno i klarownie. Świadome ukrywanie wad (dodatkowych kosztów, opóźnień w realizacji inwestycji, informacji o niedogodnej lokalizacji nieruchomości itd.) to naganna praktyka, która powinna być potępiana nie tylko przez klientów, ale też przez samo środowisko developerskie. Tylko wówczas firmy nieruchomościowe będą cieszyć się należytym poszanowaniem, rozwijając z sukcesami swoją działalność.